PRIMAVIKAOd początku istnienia firmy zajmujemy się promocją zdrowego stylu życia i odżywiania. Produkujemy wyroby nie tylko dla wegetarian i wegan, ale dla wszystkich osób chcących się zdrowo odżywiać. Nasze produkty nie zawierają cholesterolu, konserwantów, sztucznych barwników i aromatów, a także są bez glutaminianu sodu.

Nasza firma powstała z pasji, która nie opuściła nas przez te wszystkie lata. Dzięki niej i ciężkiej pracy otrzymaliśmy sporo wyróżnień i nagród m.in. tytuł Geparda Biznesu i Efektywna Firma.

Rozpoczęliśmy od produkcji linii dań obiadowych. Korzystając z domowych przepisów na fasolki w pomidorach, lecza i gulasze, powstały pierwsze dania wegetariańskie. Rok później wprowadziliśmy produkcję pasztetów do smarowania pieczywa głównie na bazie soi i cieciorki. W tym samym roku rozpoczęliśmy także produkcję masła orzechowego, za które to w 2005 roku, zostaliśmy laureatem III Konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów „NAJLEPSZE W POLSCE” – „THE BEST IN POLAND” uzyskując certyfikat za produkt: MASŁO ORZECHOWE. W 2004 roku rozpoczęliśmy produkcję produktów Ekologicznych z certyfikatem Bioekspert.

Przez pierwsze dwa lata jedynymi dystrybutorami produktów firmy „Primavika” były dwie powiązane kapitałowo firmy „Vita” i „Profit”. W marcu 2001 roku zatrudniliśmy pierwszą osobę do działu handlowego, której zadaniem było pozyskanie nowych odbiorców, jak również uruchomienie sklepu internetowego. Już w maju tegoż roku rozpoczęliśmy współpracę z wieloma firmami i hurtowniami w całej Polsce. W 2003 roku po głębokiej reorganizacji firmy, nawiązaliśmy współpracę z kolejnymi dystrybutorami.

Obecnie produkowane są trzy linie produktów konwencjonalnych: dania obiadowe, pasty i pasztety do smarowania pieczywa, masła orzechowe, a także linie produktów EKOLOGICZNYCH z certyfikatem: dania obiadowe EKO, pasztety do smarowania pieczywa EKO, musztardy EKO, ketchupy EKO. W tym roku do grona produktów konwencjonalnych dołączyliśmy pasty drożdżowe w pięciu smakach, hummus w trzech smakach jak również masło sezamowe, migdałowe i tahini.

Ciągle pracujemy nad poszerzeniem gamy naszych produktów. Zakład produkcyjny, który mieści się w Lutomiu koło Sierakowa, wyposażamy w coraz nowocześniejsze urządzenia techniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *