Zdając sobie sprawę z ogromnego znaczenia warzyw i owoców w życiu każdego z nas, a przede wszystkim z ich niezwykłej różnorodności, jaką obdarzona jest nasza ziemia – postanowiliśmy zorganizować coroczne święto, podczas którego pokażemy i promować będziemy bogactwo warzywnych i owocowych darów natury. Festiwal Owoców i Warzyw odbędzie się na terenie Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Podczas Festiwalu będzie się można dowiedzieć, dlaczego takie ważne jest ich spożywanie, ale także jak można się rozsmakować w tych najzdrowszych i od wieków znanych bezcennych źródłach witamin i minerałów potrzebnych nam do życia.

Chcemy także, aby Festiwal stał się ważnym motywem dla gości i turystów do odwiedzenia Warszawy, gdzie Wschód łączy się z Zachodem w przybliżeniu dziedzictwa kulinarnego i kulturowego wielu znanych ale i nieznanych regionów świata, z których każdy ma własne niepowtarzalne owoce, warzywa i przyprawy. Poprzez ideę Festiwalu czujemy się również w obowiązku przy każdej okazji zachęcać, aby w codziennej diecie nie brakowało owoców i warzyw, oraz że pamiętamy o promocji zdrowa i okazujemy szacunek dla środowiska naturalnego upowszechniając przyjazną dla ziemi idee weganizmu i wegetarianizmu.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólną owocowo–warzywną ucztę i do zabawy z ich smakami, zapachami i kolorami.

Dodatkowych informacji udzielają:

Adrian Kołodziejczyk, tel. +48 22 297 66 26, e-mail: ak@festiwale.co
Anna Legutko, tel. +48 22 297 66 26, e-mail: al@festiwale.co
Cezary Kopczyński, tel. +48 22 297 57 80, e-mail: ck@festiwale.co