Zapraszamy Państwa do  sponsorowania  wydarzenia jakim jest FESTIWAL OWOCÓW I WARZYW ŚWIATA.

Owoce i warzywa towarzyszyły ludzkości od zarania dziejów. Nim człowiek osiedlił się i wynalazł pismo, nasz rodzaj prowadził koczowniczy tryb życia oraz praktykował zbieractwo i łowiectwo. Wybierali z dziko rosnących te rośliny, które mogły stanowić pożywienie. Już wtedy owoce i warzywa były absolutnie niezbędne do przetrwania ludzi zwłaszcza, gdy polowania były nieudane.

Na Festiwalu będziemy prezentować mało znane owoce i warzywa krajów czy regionów takie jak owoce – cherymoja, cyfomandra, jabłko różane, kaki, karambola, kumkwat, pitahaja, papaja, rambutan, tamarillo; warzywa – arracacha, chrzan japoński, daikon, jukka, kohlrabi, lotos orzechodajny, paprotki, topinambur. Apetyczne, znane czy mało znane nazwy to już zapowiedź niezwykłych prezentacji owoców i warzyw świata. Wśród nich nie brakuje polskich specjalności, takich jak: jabłka, śliwki, buraki, kapusta, rabarbar i inne.

Poznamy także historie jabłek, winogron, mango, daktyli, owoców cytrusowych, marchewki, ziemniaka, awokado oraz sposobów ich przetwarzania we wspaniałe przysmaki. Ważnym elementem edukacyjnym i promocyjnym będzie pokazanie walorów zdrowotnych tych produktów.

Dzieci i dorośli będą mogli też skorzystać z degustacji i głosować w plebiscycie na najlepsze i najsmaczniejsze owoce i warzywa Festiwalu.

Informacji   udzielają:
Cezary Kopczyński, 22 2976624, e-mail: ck@festiwale.co
Starszy Kustosz Słoikowy, 22 22 45 800, e-mail wawa@polskiemdia.org