biedronka

W dniach 3-5 paździenika Biedronka, jako największy odbiorca polskich jabłek, wzięła udział w Festiwalu Owoców i Warzyw oraz Festiwalu Słoików Świata na warszawskim Ursynowie. Wspólnie ze swym długoletnim partnerem handlowym, firmą Agroserw, zachęcała uczestników do degustacji jabłek, gruszek i śliwek z polskich sadów. Każdy, kto odwiedził specjalne stoisko sieci, mógł także zapoznać się z ofertą przetworów, które na co dzień sprzedawane są w sklepach sieci, a także skosztować świeżo tłoczonego soku jabłkowego.


  

Biedronka w 2013 roku zamówiła do swoich sklepów 320 mln sztuk polskich jabłek. Co więcej, aż 99% jabłek sprzedawanych w Biedronce pochodzi właśnie z Polski, od producentów z Nowego Sącza, Sandomierza i Grójca. Każdego roku w ofercie pojawia się ponad 10 odmian: Jonagored, Jonagold, Szampion, Gloster, Kortland, Lobo, Ligol, Paulared, Delikates, Piros, czy Summared.

  

Sieć Biedronka współpracuje z ponad 500 polskimi dostawcami, od 9 lat realizuje ogólnopolskie kampanie wspierające rodzimych producentów. W tym roku odbyła się ona pod hasłem: „Swoje chwalimy. Najlepsze polskie produkty znajdziecie w Biedronce”. Jej kontynuacją jest prowadzona obecnie akcja #jedzcopolskie. Na specjalnej stronie internetowej www.jedzcopolskie.biedronka.pl, można znaleźć więcej informacji na temat wybranych polskich produktów dostępnych w sklepach Biedronka, a także ciekawe przepisy z ich wykorzystaniem.

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *